O mne

Moje meno je Pavol Gálik, pôvodom z Bratislavy a momentálne lietam medzi Bratislavou a Banskou Bystricou.

Pavol Gálik
Pavol Gálik

S vitariánstvom som sa skamarátil približne v septembri r. 2009, kedy som prestal konzumovať mäso, cukor, bielu múku, mlieko a začal som „premýšľať“ nad tým, čo konzumujem. Počas prvých 4 mesiacov som podstupoval rôzne očistné kúry, pôsty…. Vyčistil som si telo a po tejto očiste som začal lepšie vnímať čo telo skutočne pýta a nie čo pýta iba rozum. Rozšírila sa mi tak intuícia a začal som sa stravovať podľa nej. Okrem iného som počas týchto prvých 4 mesiacov schudol asi 22 kg. K záveru tohto obdobia som cítil však obrovský nával energie, vitality… Ktorá pretrváva do dnes. 🙂

Počas čistenia – detoxu, som veľmi často prechladol, mal som ekzémy a vyrážky, bolesti hlavy, kĺbov a mnohé ďalšie neduhy vyplývajúce z detoxu tela, čo je pre mnohých na začiatku tak veľmi odrádzajúce. Ten, kto sa však nenechá odradiť a prečká toto prechodné obdobie, začne sa tešiť  zlepšujúcemu sa zdraviu, prívalu energie, pocíti skutočnú radosť z bytia a jeho telo začne oveľa efektívnejšie spracovávať živiny z konzumovanej stravy.

Začiatkom r. 2013 som sa rozhodol, že sa budem venovať vitariánstvu aktívne s tým, že som začal vitariánstvo šíriť ďalej. Začal som s víkendovými kurzami a neskôr aj s jednodňovými. Jednalo sa o praktické ukazovanie prípravy takejto stravy, prednášky a diskusie. Bol veľmi veľký ohlas a záujem o tieto kurzy, čo ma hnalo vpred. Počas roku som začal aj s „výrobou“ pochutín ako sú rôzne dipy, sladké nátierky a sušené chlebíky na slano i sladko. Tieto všetky produkty stále aktívne vyrábam a môžte si ich u mňa objednať. Ponuku nájdete v časti živý-shop. Momentálne sa už nevenujem organizovaniu kurzov o živej strave, viac sa sústredím na výrobu. Robievam momentálne iba súkromné praktické kurzy, či sedenia u Vás doma. Ozvite sa mi, ak by ste mali o niečo podobné záujem.

Všetka tá činnosť, ktorú som začal ma nesmierne baví a napĺňa, cítim, že je to to „pravé orechové“ prečo som sem prišiel. Robím to s láskou, pokorou a vďakou.

K záveru roku 2014 som absolvoval 10 dňový kurz Vipassany v Čechách, obec Žihle. Technika v nezmenenej podobe, ako ju učil Budha. Táto technika mi dala na jednej strane zabrať 🙂 ale na strane druhej, som pochopil ako pracuje myseľ a vedomie, naučil som sa stíšiť si myseľ. A čo je vlastne podstatou Vipassany? Čistiť ľudskú myseľ v celej svojej hĺbke od nánosov, ktoré sa do nej dostávajú vďaka lipnutiam na dobrých veciach, ako aj vytváraní odporu k veciam zlým. Viac sa dočítate v niektorých z mojich článkov (v príprave). Do budúcna chcem skúsiť pobyt v tme, kde vidím ďalšiu príležitosť nahliadnuť do seba samého ešte hlbšie.

Mojou predchádzajúcou vášňou bolo fotografovanie, ktorému som sa venoval aj profesionálne. Dnes fotím už len svoje maškrty ♥